Książka ,, Twórcy Ludowi Gminy Kęsowo”, która ukazała się na początku roku jest publikacją przedstawiającą sylwetki Anny Przytarskiej, Anny Kopiszka, Zygmunta Kędzierskiego i Adama Gnacińskiego – artystów z Gminy Kęsowo pasjonujących się haftem, plecionkarstwem, malarstwem oraz rzeźbą autorstwa Agnieszki Krizel i Marka Sassa. Książka swoją premierę miała 18 marca 2021 r. na facebooku recenzje Agi oraz na fanpage Gminnej Bibliotece Publicznej w Kęsowie i powstała w ramach projektu ,, Twórcy Ludowi Gminy Kęsowo – wydanie publikacji i ulotki oraz organizacja spotkań autorskich i warsztatów międzypokoleniowych” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomóżmy Gminie Kęsowo w ramach strategii Rozwoju Lokalnego ,, Dekel do borowiackiej grapy”, wdrażanej przez Partnerstwo ,,Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie”.
Gdzie można natrafić na publikację?
Książka będzie dostępna w bibliotekach Gminy Kęsowo, Bibliotece w Gostycynie, Lubiewie i w Muzeum Borów Tucholskich do wypożyczenia dla czytelników i odwiedzających. Te miejsca nie są przypadkowe , ponieważ od 10 kwietnia 2021 planowane są wystawy prac artystów opisanych w publikacji podczas których będzie okazja do otrzymania książki z autografami autorów. Ilość książek jest ograniczona więc warto śledzić strony facebook bibliotek w Kęsowie, Gostycynie i Lubiewie aby nie przegapić okazji na jej otrzymanie.
Dodatkowo podczas trwania projektu ,, Twórcy Ludowi Gminy Kęsowo – wydanie publikacji i ulotki oraz organizacja spotkań autorskich i warsztatów międzypokoleniowych” odbył się cykl warsztatów z plecionkarstwa, który poprowadziła Pani Anna Przytarska. Podczas 4 spotkań z mieszkańcami Gminy Kęsowo powstały kwiaty oraz koszyki wielkanocne z wikliny.

Skip to content